Popis produktu
Pícní travní směs
Vlastnosti:
Jetelotravní luční směs AROMA je vhodná pro založení pícních porostů s předpokladem trojsečného využívání jak na zeleno, tak na seno. Sklizeň první seče se předpokládá v první polovině května. Travní směs s jetelem využívá k výživě porostu i vzdušný dusík, poutaný hlízkovými bakteriemi na kořenech jetele.
Složení:
jetel luční 9 %
jetel zvrhlý 4%
jetel plazivý 6 %
lipnice luční 12 %
bojínek luční 29%
kostřava luční 23 %
jílek vytrvalý pícní 10 %
kostřava červená dlouze výběžkatá 7 %
Poznámka ke složení:
Druhové složení směsí se mohou měnit v závislosti na dostupnosti jednotlivých použitých komponent.
Výsevek:
1 kg na 30 - 40 m2. Hloubka setí je 0,5 - 1 cm.
Balení 2 kg vystačí cca na 60 - 80 m2.
Jak správně založit a udržovat trávník:
Příprava pozemku
Pozemek určený k osetí důkladně chemicky či mechanicky odplevelíme a upravíme do požadovaného tvaru a spádu. Pro zlepšení půdních vlastností přidáme do vegetační vrstvy podle potřeby písek či rašelinný substrát a povrch lehce utužíme.
Výsev
Trávník je možné zakládat od jara do začátku podzimu, v případě letního výsevu je ale nutné zajistit dostatečnou závlahu. Osivo v množství 20 - 40 g/m2 (dle druhu travní směsi) rovnoměrně vysejeme na povrch a mělce ho hráběmi zapravíme do půdy, pozemek lehce přivalíme. Od zásevu až do vzejití porostu pozemek opatrně a často zavlažujeme.
Sekání
Pravidelným kosením udržujeme výšku trávníku 2 - 3 cm, jednorázově neodstraňujeme při seči víc než jednu třetinu listové hmoty. Předpokladem kvalitního pokosení je dobře nabroušené sekací ústrojí.
Hnojení
Živiny potřebné pro rozvoj trávníku doplňujeme pravidelným přihnojováním umělými hnojivy. Na jaře a počátkem podzimu aplikujeme kombinovaná hnojiva, během vegetační sezóny doplňujeme především dusík. Vhodné je také použití kapalných či dlouhodobě působících trávníkových hnojiv.
Zavlažování
V období sucha trávník podle potřeby zavlažujeme, nejlépe večer či v noci, kdy je menší výpar. Vhodnější jsou méně časté, ale vydatné závlahy, které provlhčí celou kořenovou zónu.
Odplevelování
Trávovité plevele je potřeba zlikvidovat již před zásevem trávníku. Dvouděložné plevele se z trávníku odstraní aplikací běžně dostupných selektivních herbicidů.
Upozornění:
Tyto údaje jsou pouze informativní.